Rohekooli aprilli koosolek
Aprilli viimasel ning väga vihmasel päeval toimunud Rohekooli koosolekul osales 11 last, 3 täiskasvanut ning üks õpetaja. Kuigi algselt oli plaanis ka kokkusaamise raames prügi kooli ümbert koristama minna, siis pärast pikka õuevahetundi, mil paljud õpilased oma riiete vihmapidavust testisid, lükati see plaan järgnevasse nädalasse. Õpetaja uuris, kas on vabatahtlikke, kes kirjutaksid vanemate listi kirja ning kutsuksid neid uuel nädalal prügi korjama ning loosi tulemusena said selle au osaliseks kaks tüdrukut.
Koosolekul räägiti, et varsti-varsti otsustatakse, kas meie armas kool saab ka Rohelist Lippu uhkusega lehvitada ja positiivse vastuse korral antakse pidulikult Roheline Lipp üle Tartus 4. juunil (mis on ka ühtlasi Eesti lipu päev).
Kuna kõige olulisem on, et me mõtleksime ja käituksime roheliselt, siis peame seda ka igati teistele välja näitama, kui rohelised me „peast“ oleme. Selleks tehti ettepanek, et lapsed panevad need reeglid täna paika. Lapsed olid sellega igati päri.
Meie rohelised reeglid sisaldavad kinnitust, et prügi me maha ei viska, sorteerime seda korralikult ning kui prügi maha kukub, siis korjame selle üles. Samuti on meile tähtis taimede eest hoolitsemine meie koolimajas ja aias ning kastmiseks kasutame vihmavett. Kindlasti kasutame oma kooli üritustel korduvkasutatavaid nõusid ning lõunat süües ei raisata toitu vaid alguses võetakse vähe, sest alati saab juurde võtta. Koolis koristades kasutame alati looduslikke puhastusvahendeid ning tavalist paberit kasutame mõlemalt poolt. Väga paljud lapsed tõid kohe näiteid, kuidas me asju taaskasutame, eriti oma kolahoovis. WC-des on meil paberrätikute asemel tavalised froteerätikud ning teeme endast oleneva, et me ei raiskaks vett. Energia kokkuhoiust kustutame klassist ja WC-st lahkudes tuled. Lepiti kokku, kes selle kirjutab ning kooli stendile üles riputab.
Kuigi meil osad toiduülejäägid liikumas ühe pere kanadele, siis see pole kahjuks piisav, et kogu toiduülejääki ära kasutada. Ühel lapsel tekkis sellest aga idee, et võiksime siis oma kooli aeda ka kanad võtta ning kõik lapsed hõiskasid rõõmuga kaasa sellele mõttele. Kanu me veel võtma ei hakka, kuid ega tulevikus pole miski võimatu!
Seejärel rääkisime, et millised sildid ning kuhu tuleks paigutada, samuti arutasime, et kus võiksid olla töökindad ja prügi korjamiseks vajalikud kilekotid, et lapsed ning kooli jõudvad täiskasvanud saaksid igal hetkel käed külge panna. Kohe hakati kasutusjuhendit ning kujundust laste poolt tegema. Sellega meie koosolek lõppes ning õpilased ootavad põnevusega seda aega, mil selgub, kas me saame Rohelise Lipu!
