Kas Sa oled valmis kohe nüüd ette võtma elumuutvat sõitu Indiasse?

Montessori Kooli 6–12 vanuseaste on hoogsalt käima läinud. Kooli teisel tegevusaastal õpivad liitklassides 40 õpilast vanuses 6–10 a, kes avastavad ja ehitavad iseennast päevast päeva meie toetavate juhendajate suunamisel.

See aga tähendab, et juba paari aasta pärast on esimesed neist lastest jõudmas järgmisesse arenguetappi ning meie soov ja eesmärk on avada 2026. a. sügisel kolmas kooliaste (7.-9. klass) võimalikult autentsel viisil.

Näiteks Montessori talukoolina!? Kus lapsed vastutavad iseenda elukeskkonna eest, ehitavad oma väikest ühiskonda, õpivad iseseisvalt majandama, hoolitsevad üksteise, loomade ja looduse eest; kus akadeemiline õppimine on tähenduslik ja tihedalt seotud eluliste probleemide lahendamisega – seda kõike nende arengut toetavas looduskaunis kohas.

Selleks otsime Sind – kellel on soov ja unistus töötada just lastega vanuses 12–18 aastat, kes usub, et see on just SEE kõige ägedam iga, kus sirguvad iseteadlikud inimesed, kes on valmis maailma muutma ja oma teed enesekindlalt ja vastutusrikkalt käima.

Kui Sind paneb põlema mõte, et saaksid olla nende laste tugi, inspiratsioon ja teejuht, siis anna endast märku!

Kui tahaksid olla Montessori kooli meeskonna liige, kes arendab välja uut kooliastet ja oled selleks valmis läbima Montessori 12–18 juhendaja väljaõpet, siis kirjuta meile kohe!

See nõuab julgust ja innukust, sest õppima saab minna nüüd kohe – juhendajakoolitus algab juba 19. veebruaril Kodaikanalis, Indias! See on ainulaadne võimalus õppida kohas, kus on kunagi viibinud Maria Montessori ise, tutvuda lähedalt autentse Montessori talukooliga ja õppida koos kuulsa Rootsist pärit koolitaja ja Montessori kooli looja Jenny Marie Höglundiga.

Koolitus toimub moodulitena, õppekorraldus on järgmine:

• 19.02-2024–01.03.2024 kohapeal 2 nädalat, Kodaikanal (India)
  • vahepeal iseseisev õpe
  • 12.08.2024–06.09.2024 kohapeal 4 nädalat, Puducherry (India)
  • vahepeal vaatlus ja praktika erinevates keskkondades
  • 17.02.2025–21.03.2025 kohapeal 6 nädalat, Kodaikanal (India)

Koolituse info: https://www.kodaikanalamicentre.com/

Sobivale kandidaadile pakume stipendumi, mis kataks õppemaksu!

Ootused meie uuele meeskonnaliikmele:

• Kõrgharidus (magistrikraad või omandamisel);
  • Väga hea inglise keele oskus (koolitus toimub inglise keeles);
  • Huvi ja tõmmet avastada sügavamalt Montessori haridust;
  • Eelistatud varasem kogemus lastega või noortega töötamisel;
  • Laia silmaringiga inimene, kellele meeldib pidevalt õppida;
  • Head koostööoskused – oskus olla osa meeskonnast ja samal ajal julgust võtta vastutust ning juhi rolli;
  • Põnevad hobid ja lisaoskused on väga sobivaks täienduseks;
  • Julgus olla teerajaja ja olla millegi täiesti uue ja teadmatu loomise juures;
  • Valmidust reisida nii õpingute ajal kui ka pärast seda.

Meie omalt poolt pakume:

• Igakülgset tuge ja nõu nii õpingute ajal kui ka hiljem;
  • Kogenud ja pühendunud meeskonda, kellega koos välja töötada kooli visiooni ja kontseptsiooni – Sa poleks üksi, vaid osa meeskonnast;
  • Võimalust luua täiesti uut ja enneolematut kooli Eesti haridusmaastikul;
  • Kooli avamise hetkest oleks Sulle tagatud töökoht (ja enne seda töövõimalused Montessori Kooli 6–12 keskkonnas, et lastega juba tuttavaks saada);
  • Ägedaid lapsi, kes ootavad ägedat juhendajat.

Kui see pani Sul sees midagi põlema ja tunned, et see on just Sinu järgmine samm –
kirjuta meile kohe: jaanika@montessorieesti.ee.

Või küsimuste korral helista julgelt: 5083433 (Jaanika); 5665 0997 (Asnate).

Hetkel otsime inimest, kes oleks valmis läbima koolituse Indias!
Kui see pole Sinu jaoks võimalik, aga kõik muu käib Sinu kohta – anna endast samuti märku.

Loomiseni!