Esimese Montessori klassi loomise lugu

Eesti Montessori Ühingu juures hakkas 2021. aasta kevadel tegutsema töögrupp, mille eesmärgiks oli koondada lapsevanemaid ja huvilisi, kes tahavad aidata Montessori kooliastet Eestis luua. Et kõigi töögrupi liikmete teadlikkust 6–12 vanuseastmest tõsta, korraldati loenguid ja kohtumisi nii Montessori spetsialistidega kui ka haridusvaldkonna tegijatega, uuriti seadusandlust ning teiste väikekoolide loomise lugusid. Ühel hetkel kasvas suuremast töögrupist välja vajaduspõhiselt väiksem – Tallinna esimese klassi avamisega tegutsev töörühm. Tänaseks on sellest formuleerunud MTÜ Montessori Kool, mis valmistab hetkel ette esimese kooliklassi avamist Tallinnas ning peab tulevikuplaane järgmiste klasside osas.

Tutvudes Eesti seadusandlusega, sai üsna ruttu selgeks, et keeruline on ilma omafinantseeringuta luua uut erakooli ning tõestada selle jätkusuutlikkust, mis oleks eelduseks koolitusloa taotlemisel. Seega keskendusime võimaliku koostööpartneri leidmisele juba töötavate koolide seast. Pärast läbirääkimisi paari tegutseva haridusasutusega, jätkasime kooliklassi loomise nimel koostööd Rocca al Mare kooliga. Rocca al Mare kool on Tallinnas tegutsev erakool, kellel kogemust üle 20 aasta, samuti on neil varasemalt kogemus pisikeste eraldi õppekeskuste loomisel ning meie idee – luua esimene Montessori klass Rocca al Mare kooli juurde, leidis nende poolt heakskiidu.

Et tagada klassis autentse Montessori meetodi rakendamine ja soovitud kvaliteet, keskendus ühing õpetaja otsingule. EMÜ andis välja täismahus õppetoetuse, mille abil asus 2021. a. sügisel Itaaliasse, Bergamosse 6–12 vanuserühma juhendajaks õppima Kadre Saar

2022. a. kevadel sõlmisid Montessori Kool MTÜ ja Rocca al Mare Kool AS koostöölepingu, mille alusel luuakse ühiselt võimalused lastele Montessori meetodil haridust omandada arendades selleks Montessori õppesuunda Rocca al Mare koolis. Montessori kooliklass tegutseb autonoomsena, oma eelarvega ja eraldi asukohas – Rannamõisa tee 3, Tallinnas. Montessori Kool MTÜ asus kaardistama peresid, kes otsivad võimalust oma lapsed Montessori kooli panna. Korraldati esimene vastuvõtt klassi.

1. septembril 2022 aastal toimub Montessori koolis esimene avaaktus. Esimesel aastal alustab kool 20 lapsega vanuses 6-9 eluaastat. Klassis alustab Montessori juhendajana tööd Kadre Saar ning assistendina Katarina Papp. Järgmistel aastatel on plaanis kasvada sarnases mahus ning võimalusel luua juurde ka teisi asukohti, mis oleksid peredele kodulähedased. Montessori kooliga saavad liituda lapsed, kellel on varasem kogemus Montessori lähenemisega kas lasteaiarühmast või kodusest keskkonnast. Kui soovid oma lapse registreerida järgmisteks aastateks ning saada infot sisseastumise osas, jäta andmed siin.