Rohetiim uurib koolipere keskkonnateadlikkust
2025. aasta alguses küsisime enda kooliperelt erinevaid küsimusi, et näha, kui keskkonnateadlikud me oleme. Uurisime, millised on teadmised jäätmete sorteerimise osas, mida pered teevad, et kodus vähem jäätmeid tekiks ning kuidas täiskasvanud igapäevaselt tööle liiguvad. Rõõm on tõdeda, et vastanutest 95% kogub jäätmeid liigiti, käib poes oma kotiga ja teab, miks kraanivett on parem juua kui pudelivett. Paistab, et meie koolipere kõige suurem keskkonnajalajälg tuleb transpordist – koguni 90% emadest-isadest käib tööl autoga.
Küsitluses uurisime ka seda, kui hästi koolipere liikmed tunnevad linnaloodust – täpsemalt meie kooli ümbruses ja -aias kasvavaid taimeliike ning kooli piirkonnas elutsevaid linde. Paljude vastuste osas valitses üksmeel – väga hästi tunti erinevaid puit- ja rohttaimi, näiteks milline näeb välja rabarber, raudrohi, pihlakas või nõges. Samuti osati eristada sinitihast, hallvarest ja hõbekajakat. Kõige keerulisemaks osutus pildi järgi vahet teha kuldnukal ja musträstal. Kas Sina tead, kumb on kumb? 🙂
Sellist keskkonnateadlikkuse uuringut plaanime läbi viia kindlasti ka järgnevatel õppeaastatel. See on tore viis, kuidas terve koolipere saab meie keskkonna teemadel kaasa mõelda ja arutleda.
Vaata uuringu raportit siit.